Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Aleksandrowie Kujawskim

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych Klientów

Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Aleksandrowie Kujawskim

 

Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu danych, zwane RODO oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

W świetle powyższego informujemy, ze:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Aleksandrowie Kujawskim, ul. Sikorskiego 3, 87-700 Aleksandrów Kujawski.
  2. Dane osobowe Pani/Pana są zbierane w minimalnym zakresie, niezbędnym do realizacji celów, dla których są zbierane.
  3. Celem gromadzenia i przetwarzania danych osobowych jest realizacja zadań statutowych przez Administratora oraz w celach statystycznych.
  4. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane ręcznie oraz automatycznie.
  5. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Aleksandrowie Kujawskim dba o aktualność o poprawność danych osobowych Pani/Pana i niezwłocznie reaguje na każdy wniosek sprostowania czy aktualizację danych.
  6. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Aleksandrowie Kujawskim realizuje prawo Pani/Pana do:

— dostępu do Pana/Pani danych osobowych oraz ich poprawiania,

— usunięcia Pana/Pani danych osobowych, wycofania zgody, ograniczenia przetwarzania,

— do przenoszenia Pani/Pana danych, prawa wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawa do niepodlegania decyzji opartej wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu danych.

  1. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Aleksandrowie Kujawskim ogranicza okres przechowywania Pani/Pana danych osobowych zgodnie z przepisami prawa jedynie do okresu niezbędnego dla realizacji celów dla których są zbierane, chyba, że zachodzą zdarzenia mogące wydłużyć okres przechowywania danych.
  2. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Aleksandrowie Kujawskim dokłada wszelkich starań, aby chronić Pani/Pana dane osobowe przed utratą, dostępem osób niepowołanych, przypadkowa utratą lub zmianą oraz innymi bezprawnymi formami przetwarzania.
  3. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (Biuro Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, tel. 22 531 03 00, fax. 22 531 03 01 kancelaria@uodo.gov.pl), gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016r.

Informujemy również, że:

Na podstawie art. 23 ust. 1, art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2015r., poz. 2135 z późn. zm.) Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Aleksandrowie Kujawskim, z siedzibą przy ul. Sikorskiego 3, 87-700 Aleksandrów Kujawski jest administratorem danych pracowników poradni, klientów i powiązanych z nimi osób, które zostały zgromadzone w celu realizacji zadań statutowych Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Aleksandrowie Kujawskim na okres wynikający z przepisów. Ich podanie jest dobrowolne i pochodzą one od właścicieli danych, którzy posiadają dostęp do treści swoich danych oraz ich poprawienia, żądania uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania, czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania lub ich usunięcia ze zbiorów, chyba, że dotyczy to danych osobowych, w odniesieniu do których tryb ich uzupełnienia, uaktualnienia lub sprostowania określają inne przepisy.

Inspektorem danych osobowych jest Pan Tomasz Suliński

e-mailpppc.iodo@aleksandrow.pl

                                                                                                                                                                                                                                                          Dyrektor

Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

w Aleksandrowie Kujawskim

 

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

BIP